Recenzja książki “Historia, której nie było” Agnieszka Jankowiak-Maik

ksiazki

Historia, której nie było- Agnieszka Jankowiak-Maik

Jeśli jesteście pasjonatami historii, ciekawostek historycznych, czy nawet wojen, bitew, i władców Polski, to koniecznie sięgnijcie po debiutancką książkę autorki niezłomnej i walecznej- “Historia, której nie było”. Znajdziecie w niej wszystko, czego nie znajdziecie w podręcznikach szkolnych. W ten sposób autorka chce zwrócić uwagę na jedną szczególnie ważną rzecz- na manipulację, która towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Wiele instytucji i historyków, ukrywa przed opinią publiczną wiele ważnych dla Polaków wydarzeń, a niektóre są nawet wymyślone, tylko po to, aby pokazać, jak pewien władca był wielki i wspaniały. Agnieszka Jankowiak-Maik powiedziała temu “Stop” i stworzyła ciekawy i interesujący “podręcznik” do prawdziwej historii Polski, bez żadnego ukrywania czy przerysowywania.

W “Historii, której nie było” można znaleźć między innymi informację o “cudzie nad Wisłą”, który tak naprawdę nigdy nie miał miejsca, o tym, że Kazimierz Wielki nie umarł bezpotomnie, więc dlaczego linia Piastów została oficjalnie wygaszona?, a także to, że Dobrawa, nie przekonał Mieszka I do chrztu.

“Historia, której nie było” to książka, która chce pokazać, że historia nie jest nudna, i nigdy nie była, ale problem polega na tym, że wiele w niej znajduję się kłamstw i manipulacji, a nawet fałszywych wydarzeń. Jednakże historia przedstawiona tej propozycji jest niezwykle ciekawa i została napisana w prosty i zrozumiały dla czytelnika sposób, więc będzie on miał szansę szybciej przyswoić wszelkie niezbędne informacje historyczne.

Pozycja “Historia, której nie było” Agnieszki Jankowiak-Maik pokazuję również wszystkie niedogodności historii, której uczy się nas w szkołach. Można więc zadać pytanie: Dlaczego uczy się nas fałszywych informacji w szkole, gdzie powinniśmy zagłębić dokładną wiedzę na temat własnego kraju?

Agnieszka Jankowiak-Maik- jest znana ze swojego fanpage’u “Babka od histy”, pisze artykuły dla Ciekawostek Historycznych oraz Twoja Historia, jest wiceprezesem Fundacji Muzeu Historii Kobiet, a także otrzymała Nagrodę im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, Medal Wolności Słowa Fundacji Grand Press, została również Wielkopolskim Nauczycielem Roku 2021. Sprzeciwia się obecnie wprowadzonej reformie edukacji.

Ciekawe wydarzenia kulturalne odbywają się również w Katowicach, gdzie możesz też wybrać się na spektakle oparte na dziełach literackich. A jeżeli wejdziesz na https://halokatowice.pl, będziesz na bieżąco z podobnymi wydarzeniami w Katowicach i regionie.