Kreatywne sposoby dekorowania książkami

Pomimo życia w erze e-czytelników, dla wielu z nas książki nadal stanowią dużą część życia, mimo że ustalenie, gdzie i jak przechowywać rosnącą kolekcję, może być zaskakująco skomplikowane. Oczywistym rozwiązaniem są półki na książki, które rodzą więcej pytań: czy wybrać zabudowane regały` na książki, półki dominujące na ścianie, czy małe półki akcentujące? Oczywiście regały na książki to nie wszystko, co najważniejsze w przechowywaniu książek. Są kosze, pływające półki – o wiele więcej opcji do wyboru.
Może się trochę zabawić? Nie tylko przechowuj swoje książki – udekoruj nimi! Oto kilka ulubionych sposobów wykorzystania książek, aby dodać stylu do swojej przestrzeni.

Kod koloru

Układanie książek według koloru to jeden z najpopularniejszych sposobów dekorowania książkami. Na powyższym zdjęciu książki są używane do tworzenia pięknej tęczy projektu. Użycie tej metody dodaje do pokoju ładne akcenty koloru, tworząc ciekawe wrażenie wizualnego kontrastu, a także odrobinę figlarności.
Możesz osiągnąć ten efekt, stosując podzielone półki lub spróbuj ułożyć książki według koloru na jednej długiej półce, tworząc liniową tęczę odcieni. To zabawny, artystyczny dodatek do każdego pomieszczenia.

Dodaj dekoracyjne akcenty

Aby uzyskać bardziej spersonalizowany wygląd, spróbuj dodać zdjęcia, dzieła sztuki, wazony i wszystko, co udało Ci się zebrać przez lata w swojej kolekcji książek. To strategia, która doskonale sprawdza się w tradycyjnych stylach, które faworyzują wiele elementów dekoracyjnych i wizualnych w przestrzeni.
Im więcej kreatywności uzyskasz dzięki rozplanowanemu rozmieszczeniu dzieł sztuki i książek, tym większe zainteresowanie wizualne dodasz do swojej przestrzeni. Nie myśl, że musisz w zwykły sposób ustawiać książki na półce. Umieść zdjęcie między rzędami książek, połóż kryształową miskę na stosie książek lub ułóż stos książek między dwoma istotnymi częściami.
Udekoruj książkami, stawiając na swobodę, celowo
Wysokie stosy książek są zabawnym dodatkiem do bardziej swobodnych przestrzeni. Umieść roślinę lub zdjęcie na szczycie wieży z książkami, aby uzyskać jeszcze bardziej zabawny klimat. Boczne stosy książek na pływających półkach nad zasłonami dopełniają wygląd swobodnym klimatem antykwariatu.

Bądź kreatywny dzięki regałom

Regały w zabudowie to świetna opcja dla bibliofila. Nie krępuj się kreatywności: umieść wbudowane półki nad drzwiami, pod schodami lub gdziekolwiek indziej, w którym by się w rozsądnym zakresie zmieściły. To świetny sposób na przechowywanie książek bez zajmowania miejsca na podłodze, więc wbudowane półki są dobrym rozwiązaniem przestrzenie też.
Geometria nadaje przestrzeni wyrazisty, kulturalny wygląd, a półka nad drzwiami udowadnia, że jeśli jesteś wystarczająco przedsiębiorczy, możesz zmieścić regał w dowolnym miejscu.

Użyj zawieszanych półek

Różniące się długością asymetryczne półki tworzą geometryczne zainteresowanie: solidny wybór dla nowoczesnych przestrzeni, które preferują kreatywne style geometryczne. Otwarte przestrzenie pozostawione przez krótsze półki pozostawiają miejsce na dodatkowe drobiazgi między książkami.
Użyj swojej wyobraźni: półki sprawdzają się nad drzwiami, pod schodami – praktycznie wszędzie tam, gdzie masz wolne miejsce na ścianie.

Myśl poza biblioteczką

Nikt nie mówi, że dekorując książkami, musisz trzymać się półek. Możesz przechowywać książki w prawie wszystkim, na przykład w jasnoczerwonym wózku, który dodaje odrobinę zabawy do pokoju dziecka.
Spróbuj umieścić książki w wiklinowych koszach lub koszach na bieliznę w schowkach. Jeśli twoja przestrzeń jest bardziej rustykalna, włóż małe książki do metalowych wiader. Opcje są praktycznie nieograniczone.
Nie musisz po prostu wymyślać sposobów przechowywania kolekcji książek w istniejącym projekcie pokoju. Dlaczego nie uczynić ich częścią projektu?

One Comment on “Kreatywne sposoby dekorowania książkami”

Dodaj komentarz