Audiobook czy książka – w jaki sposób czerpać wiedzę?

Co wybrać do efektywnej nauki  lepszy będzie audiobook czy książka? Czym jest w ogóle audiobook? Otóż jest to książka czytana przez lektora przez znanego aktora, którą można słuchać. Występują jako płyty CD Audio lub mp 3. Kiedyś to tylko książka nam towarzyszyła, a dzisiaj mamy do dyspozycji słuchaną książkę. Co w takim razie, w dzisiejszych czasach jest lepsze?

O audiobook’u

Ta wersja czytanej książki ma swoje zalety bo możemy jest słuchać zawsze i wszędzie np. przy gotowaniu, spaceru czy podczas ćwiczeń na siłowni i podczas jazdy samochodem. Możesz słuchać w łóżku przed snem nie włączając przy tym światła, jest to dobre rozwiązanie jak np. śpi ktoś z nami w pokoju.

Czy warto jest słuchać audiobooków?

Oczywiście, że tak. Czytanie niewiele się różni od słuchania książki. Również się przy słuchaniu odprężamy, relaksujemy się, możemy się bardziej wczuć w historię. Audiobooki jest świetnym rozwiązaniem dla osób niewidomych, również dla osób które się męczą czytaniem. Dzieci również mogą słuchać audiobooków, nawyk słuchania czy czytania książki dobrze wpływa na rozwój dziecka. Seniorzy, którzy mają problem z czytanie, którym czytanie sprawia trudność a audiobook jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Kto wie, może dzięki temu senior zdecyduje zapisać się na studia? Czy senior w ogóle może i powinien studiować?

O książkach

Książka czytana w tradycyjny sposób jakim uczyliśmy się w szkole dla wielu osób jest o wiele lepsza, zapach świeżych kartek i ich przewracanie daje czytelnikowi więcej satysfakcji z czytanej ciekawej powieści. Książkę możesz czytać we własnym tempie. Książka poszerza nasz światopogląd, kształtuje naszą osobowość.

Jaki i audiobook czy czytanie książki to dobry pomysł na poznanie historii z książki i nie ma to dużego znaczenia w jakiej formie to zrobimy. Obie wersje mają dobry wpływ na przyswajanie czerpanej wiedzy możemy to robić w różnej postaci np. blogi, kursy online, nie musi to być tylko książka czy audiobook. Każdy może wybrać dla siebie odpowiednią opcje, którą wybierze do relaksu książkę czy audiobook.