Pistolet do kleju- jaki wybrać?

Pistolet do kleju- jaki wybrać?

Pistolet do kleju to niezwykle przydatne narzędzie w domowym warsztacie. Dzięki niemu możemy posklejać pękniętą ceramikę, dekorować, a także wykonywać drobne naprawy. Możemy go również używać w scrapbookingu. Pistolet i odpowiedni klej pozwolą także na stworzenie efektownych kompozycji ze sztucznych kwiatów. Czym się sugerować przed zakupem pistoletu do kleju, byśmy nie żałowali naszego zakupu i cieszyli się ze sprzętu przez kilka lat?

Im większa moc tym lepiej

Kupując pistolet do kleju warto zwrócić uwagę na maksymalną moc urządzenia. Im wyższa, tym szybciej rozpuści nasz klej. W przypadku tych najmocniejszych trwa to dosłownie kilka minut, urządzenia z niższych półek nagrzewają się do temperatury roboczej nawet kilkanaście minut.

Ilość końcówek

Jeśli naszym pistoletem chcemy kleić niewielkie elementy ( dekorować kartki, sztukateria, scrapbooking), warto by sprzęt posiadał precyzyjną i niewielką końcówkę, dzięki której szybko i dokładnie przykleimy przedmiot w pożądanym miejscu. Pistolety z większymi końcówkami sprawdzą się podczas prac nieco większych, np. remontowych.

Standardowe rozmiary wkładów

Kupując pistolet do kleju na gorąco zwróćmy uwagę na to jakie sztyfty klejowe do niego podchodzą. Standardowe rozmiary sztyftów klejowych to 7 mm, 11 mm i 12 mm. Podczas zakupów wkładów klejowych nie sugerujmy się najniższą ceną. Te najtańsze najczęściej posiadają klej słabej jakości, który nierównomiernie się nagrzewa, a przy tym nieestetycznie się klei i rozciąga.

Dobry pistolet do kleju z odpowiednio dobranym wkładem to oszczędność czasu oraz wygoda podczas drobnych i większych prac.